Filmin Orjinal Adı: Something The Lord Made
Filmin Türkçe Adı: Tanrıyı Oynayanlar
Filmin Yılı: 2004
Filmin Imdb Puanı: 8.3 imdb divxplanet
Filmin Yönetmeni: Joseph Sargent
Filmin Oyuncuları: Charles S. Dutton, Alan Rickman, Mos Def, Kyra Sedgwick, Gabrielle Union, Merritt Wever, Clayton LeBouef, Mary Stuart Masterson, Cliff McMullen, Luray Cooper, Irene Ziegler, John Emmanuel, Harold J. Abell Sr., Michael E. Russell, Henri Edmonds
Filmin Kategorileri: Dram, Biyografi
Filmin Özeti: En İyi Televizyon Filmi dalında Emmy ödülü kazanan Something the Lord Made, gerçek bir azim öyküsü anlatıyor.

Something the Lord Made, cerrah Alfred Blalock ile siyahi asistanı Vivien Thomas’ın 1930’larda Büyük Buhran sırasında başlayan 34 yıllık ortaklıklarını konu ediyor. Blalock’un ilk başta hademe olarak işe aldığı Thomas el becerisi ve kardiyolojiye yatkınlığı sayesinde zaman içinde çok önemli araştırmaların bir parçası oluyor. Ne var ki bu ortaklık dönemin ırkçı yaklaşımı nedeniyle kolay kolay gelişmiyor. Kendi özel laboratuarlarında sorunsuz işleyen bu ortaklık, beyazların hüküm sürdüğü dış dünyada Thomas’ın kendini kanıtlama ve kabul ettirme mücadelesine dönüşüyor. Kardiyolojide çığır açan buluşların öncüleri olan Thomas ve Blalock’ta Mos Def ile Alan Rickman’ı izliyoruz.